Відтепер День Української Державності – 15 липня, коли вшановується пам’ять видатного державотворця, Святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого.
Президент України 28 червня подав до ВР законопроєкт №9431 “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України”, який в цілому підтримав 241 народний депутат на пленарному засіданні в п’ятницю, 14 липня. Нововведення почнуть діяти з 1 вересня.
Мета законодавчої ініціативи — відмова від святкування Різдва Христового 7 січня та інших релігійних свят за юліанським календарем як проявом російської спадщини, а також встановлення нових дат святкових днів, робота в які не проводиться, що пов’язані з релігійними святами.
Проект закону розроблено після рішення Архієрейського собору Православної церкви України, яким було затверджено повний перехід з 1 вересня 2023 року на новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу. Згідно з цим календарем, святкування Різдва Христового припадає на 25 грудня, а не 7 січня. Тож, як наслідок, також на тринадцять повних календарних днів переносяться дати святкування Дня Української Державності з 28 липня на 15 липня та Дня захисників і захисниць України з 14 жовтня на 1 жовтня, яке пов’язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.